PARAFIA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ NIEPOŁOMICE - JAZY

Ogłoszenia parafialne w XXXII Niedzielę Zwykłą

11 listopada

W duchu wdzięczności, z radością i modlitwą za Ojczyznę, świętujemy dzisiaj 100-tną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Akademię Patriotyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły dziś po wieczornej Mszy Świętej.

W poniedziałek wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika.

We wtorek wspomnienie Pierwszych Męczenników Polskich: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

W środę jak co tydzień adoracja, o 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 17:30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie świętego Alberta Wielkiego, biskupa i doktora kościoła.

W sobotę wspomnienie świętej Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.

Składka z ostatniej niedzieli: 3 229,00 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Piaskowej i Smutnej za posprzątanie kościoła, pracę i ofiarę 150 zł. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ul. Zawiłej.

Środowisko Szczepu „Puszcza” i „Biblioteka Publiczna” zapraszają w ramach uroczystości 100-lecia odzyskania Niepodległości w sobotę, 17 listopada, na godz. 17:00 na spotkanie „Harcerstwo w ruchu Niepodległościowym 1918-2018”. Spotkanie odbędzie się Bibliotece.

Muzeum w Zamku Królewskim zaprasza na dzień otwarty i nowe wystawy. W niedzielę18. listopada,
od godz. 10:00 do 16:00, bezpłatne zwiedzanie, a o godz. 14:00 dla dzieci warsztaty „Biżuteria w Antyku”, a dla dorosłych wykład nt. walk w rejonie Niepołomic w 1914 roku.

Przypominamy o możliwości zapisania się na pielgrzymkę do Grecji śladami Świętego Pawła, Apostoła. Odbędzie się ona w terminie od 14 do 21 stycznia 2019 roku. Odwiedzimy takie miejsca jak: klasztor w Meteorach, Korynt, Mykeny, Ateny, Tesaloniki i inne. Zapisy przyjmujemy w zakrystii do 30 listopada. Jeśli będzie 40. zapisanych osób, to pielgrzymka się odbędzie.

Z okazji Światowego Dnia Ubogich w naszej parafii w przyszłą niedzielę pracownicy Caritas-u opowiedzą o swojej działalności i po Mszach Świętych przeprowadzą kwestę. Gorąco polecamy.

Obchodzącym urodziny, imieniny i jubileusze, a zwłaszcza wszystkim Marcinom, składamy serdeczne życzenia.

Pokaz zdjęć