PARAFIA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ NIEPOŁOMICE - JAZY

w XXIV Niedzielę Zwykłą

Kalendarium Liturgiczne:

We wtorek święto Świętego Stanisława Kostki, Patrona Polski.

W czwartek wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana,
Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.

W piątek święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę wspomnienie Błogosławionej Bernardyny Jabłońskiej, dziewicy.

W środę, jak zawsze, adoracja od 15:00, a przed wieczorną Mszą Świętą nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

Składka z ostatniej niedzieli: 3 114,00 zł.

Bardzo serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Batorego za posprzątanie kościoła, pracę i ofiarę 450 zł. W najbliższy piątek prosimy o posprzątanie swojego kościoła parafian z ul. Batorego Prosimy o fanty na loterię odpustową.

Podczas kwesty na rzecz Kasi zebraliśmy 6058 zł i 11 dolarów. Kasia serdecznie dziękuje za wszelkie dobro jej okazane. Przesłała do nas te słowa: „Dziękuję Bogu za to, że są tacy dobrzy ludzie jak Wy w parafii Matki Bożej Różańcowej. Szczęść Boże każdemu i każdej z Was!”. Zamówiła Mszę Świętą za darczyńców, którą odprawimy 27 stycznia, w niedzielę, o godzinie 11:30.

W imieniu organizatorów biegu charytatywnego „Pomoc mierzona kilometrami” zapraszamy całe rodziny na bieg, jazdę na rowerze czy też rolkach, dnia 18 września, o godzinie 18:30.
Organizatorzy proszą o wzięcie telefonów komórkowych z zainstalowaną aplikacją „Endomondo”. Start odbędzie się przy Fit and Well Fitness Studio na ulicy Suszówka 7a. Szczegóły na plakacie.

Akademia Siatkówki Niepołomice zaprasza dzieci i młodzież w wieku szkolnym na zajęcia nauki i doskonalenia piłki siatkowej. Treningi odbywają się na hali gimnastycznej Szkoły Podstawowej na Jazach. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.asniepolomice.pl oraz w sekretariacie szkoły.

Z okazji 40. lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża nasza Archidiecezja organizuje pierwsze spotkanie diecezjalne młodzieży w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Odbędzie się ono 22 września, w sobotę. Wyjazd spod naszego kościoła o 12:30. Zapisy do środy w zakrystii, koszt 10 zł. Zachęcamy młodzież od 7 klasy wzwyż.

Kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjalnych z grupy księdza Grzegorza zapraszamy na Mszę we wtorek o 18:00, a po Mszy na spotkanie formacyjne.

Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na Mszę w czwartek o 18:00, a po Mszy na spotkanie. Jest to pierwsze i bardzo ważne spotkanie na którym będą podjęte liczne ustalenia. Prosimy wszystkich o przybycie.

19 września w bibliotece odbędzie się spotkanie o 18:00 na temat historii biblioteki z okazji 70. lecia działalności. Z okazji jubileuszu, 23 września, od 15:00 do 18:00 wspólne świętowanie z atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Zmarła nasza parafianka, ś.p. Małgorzata Sznajdrowicz. Mieszkała przy ulicy Powiśle. Przeżyła 46 lat. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 15:00, pół godziny wcześniej Różaniec w jej intencji. Polecajmy ją Bogu w naszej modlitwie.

Pokaz zdjęć