PARAFIA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ NIEPOŁOMICE - JAZY

na II Niedzielę Adwentu

10 grudnia

We wtorek wspomnienie NMP z Guadelupe.

W środę wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jak co tydzień Adoracja od godz. 15:00, o godz. 17:30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

W sobotę zapraszamy na Adorację Adwentową „Czuwanie z Matką Jezusa”, która odbędzie się o godz. 19:00 w ramach świętowania 10-cio lecia parafii.

Składka z ubiegłej niedzieli – 3110 zł.

Bardzo dziękujemy Parafianom z ul. Batorego cz. I za pracę przy sprzątaniu naszego kościoła i ofiarę  320 zł. W piątek prosimy o posprzątanie kościoła parafian z ul. Batorego cz. II (od Flisaków do Kaniów).

Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III Gim. w piątek o godz. 16:15, a z klas VII o godz. 19:00.

Przy wyjściu można zabrać papierowe torby tzw. Tytki Miłosierdzia, do których można włożyć żywność i chemię, i przynieść z powrotem. Zostaną one rozprowadzone wśród potrzebujących w naszej parafii. Dziękujemy tym, którzy już je przynieśli, szczególnie dla niewidomych.

W przyszłą niedzielę jak w latach poprzednich rodzice 6-cio letniego Kubusia Nawrockiego – naszego parafianina zapraszają na kwestę ręcznie wykonanych ozdób świątecznych. Dochód przeznaczony dla Kubusia, głęboko niepełnosprawnego dziecka leczonego drogimi i nie refundowanymi lekami. Leki i rehabilitacja przewyższają możliwości rodziny, dlatego rodzice apelują o pomoc.

Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” przy kościołem rozprowadza kalendarze za dowolną ofiarę. Ofiary będą przeznaczone na zakup paczek dla dzieci osób oddających krew.

Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza 11 grudnia o godz. 17:00 na otwarcie wystawy malarstwa niepołomiczanki Heleny Osikowicz, a 13 grudnia wraz z Fundacją „Lepsze Niepołomice” na spotkanie „Klubu Poszukiwaczy Historii Niepołomic”, które odbędzie się w Muzeum Niepołomickim w Sali Portretowej. Tematem spotkania będzie Samorząd Niepołomic, jego początki i historia.

Przy wyjściu z kościoła można nabyć pobłogosławione Opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przeznaczone są jako część wynagrodzenia za pracę p. Organisty i Kościelnego, są również Świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6zł, większa ofiara przeznaczona jest na pomoc dla potrzebujących.

Pokaz zdjęć